Prawdziwy Meksyk…Polska siódmą drużyną świata!

2018-11-06
Prawdziwy Meksyk…Polska siódmą drużyną świata!Reprezentanci Polski w Amp Futbolu wyruszyli 27 października na Mistrzostwa Świata do Meksyku.
Przeciwnicy stawiali bardzo duże opory, nie było łatwo. Były chwile szczęścia, łez i smutku, ale zawsze biało-czerwoni walczyli do ostatniego gwizdka. Po wielu zaciętych pojedynkach podopieczni Marka Dragosza zajęli 7. miejsce.

Robi wrażenie, prawda? W skrócie wyglądało to tak…

28 października – pierwszy mecz grupowy z Kolumbią
Po zaciętych 33. minutach gry, Krystian Kapłon otwiera wynik potyczki. Jak się później okazało była to ostatnia bramka w tym spotkaniu. Pierwsze zwycięstwo Polaków stało się faktem.

Polska – Kolumbia 1:0 (0:0)
Bramka: Kapłon 33’

29 października - zwycięstwo z Kostaryką
Mecz z Kostaryką również nie należał do łatwych. Były momenty grozy, ale nasi reprezentanci zdołali z tego wybrnąć. Jedyną bramkę w tym spotkaniu zdobył Kapłon.

Polska – Kostaryka 1:0 (1:0)
Bramka: Kapłon 5’

30 października – porażka z Japonią
Ostatnim grupowym rywalem biało-czerwonych była Japonia. Ciężki mecz, zawodnicy z Kraju Kwitnącej Wiśni od początku narzucili własne warunki. Swoją przewagę pokazali strzelając nam dwie bramki. Po raz pierwszy na tym Mundialu przegrywamy.

Polska – Japonia (0:2)

Wychodzimy z grupy z trzeciego miejsca. Biało-czerwoni zdobyli tyle samo punktów, co Kolumbia i Japonia, ale legitymowali się gorszym bilansem bramkowym. W wyniku losowania rywalem Polaków w 1/8 finału zostało Haiti, które wyszło z grupy z 1 miejsca, po zwycięstwach z Angolą (poprzednim wicemistrzem Świata), Hiszpanią (z którą wygraliśmy mecz o 3 miejsce na Mistrzostwach Europy) i z Ukrainą.

1 listopada – wygrywamy w 1/8 finału z Haiti
Mecz z Haiti dostarczył wielu emocji. Już w 3. minucie straciliśmy gola. Dziewięć minut później do wyrównania przepięknym uderzeniem z rzutu wolnego doprowadził Bartosz Łastowski. „Polski Messi” zerwał pajęczynę z haitańskiej bramki. Po raz drugi trafił do siatki w doliczonym czasie gry, skutecznie wykańczając kontrę całego zespołu.

Polska – Haiti 2:1 (1:1)
Bramki: Łastowski 12’, 50’+1

2 listopada – Angola lepsza w karnych
Ćwierćfinałowym rywalem biało-czerwonych była Angola, która wyeliminowała Włochów. Wicemistrzowie świata od początku rzucili się do ataków. Na efekty nie trzeba było długo czekać. Na prowadzenie wyszli już w 10. minucie. Gdy wydawało się, że rywale dowiozą jednobramkowe prowadzenie do końca, do wyrównania doprowadził Kamil Grygiel. W pierwszej połowie dogrywki, strzelamy dwie bramki z rzutów wolnych. Byliśmy bardzo blisko wygranej, niestety ambitnie walczący piłkarze z Angoli zdołali doprowadzić do remisu, a następnie rozstrzygnąć rzuty karne na swoją korzyść.

Polska – Angola 1:1 (0:1) dogr. 3:3, k. 2:3
Bramki: Grygier 50’+1,  Kapłon 57’, Łastowski 61’

3 listopada – porażka z Anglią
Po porażce w ćwierćfinale, Polakom pozostała gra o miejsca 5-8. Podłamani wydarzeniami z dnia poprzedniego, przegrali z Anglią 0:2.

Polska – Anglia 0:2

4 listopada -  zwycięstwo nad Hiszpanią daje 7. miejsce
W meczu o 7. miejsce biało-czerwoni wygrali z Hiszpanią. Jedyną bramkę w tym meczu, bezpośrednio z rzutu rożnego zdobył Bartosz Łastowski.

Polska – Hiszpania 1:0 (1:0)
Bramka: Łastowski

Wielki szacunek dla naszych reprezentantów oraz sztabu szkoleniowego. Dla nas jesteście zwycięzcami!